Lesonal

 

lesonal - plakát

Přesto, že značka Lesonal byla oficiálně uvedena na český trh až v roce 2002, díky dovozu z Německa, je českým lakýrníkům známa již mnoho let. Výrobky Lesonal byly vždy považovány v lakovnách, karosárnách a modelářských dílnách za záruku kvality.
Od roku 2002 nabízí výrobky Lesonal profesionálním autolakovnám a specializovaným prodejnám v rámci České Republiky společnost CRA, a.s.. Správnou obslužnost zákazníka zabezpečuje síť distributorů.
Plná a kompaktní řada výrobků s dokonalou technickou podporou jsou faktory, díky kterým značka Lesonal bleskově dobývá autoopravárenský trh.

 

 

Historie

 

"Značka, na kterou se můžete spoléhat již od roku 1858"


Původ značky Lesonal sahá do roku 1858, kdy Christian Lechler prodal svou lékárnu v Německu (Stuttgart) a rozhodl se vyrábět barvy. Nejdříve jeho firma vyráběla lněný olej a zinkovou bělobu, ale už ve dvacátých letech minulého století se začala specializovat na barvy pro automobily.
Během 145 let německé historie byl Lesonal průkopníkem vývoje převratných technologií ve výrobě barev. Zmínit zde můžeme například první vypalovací email v automobilovém průmyslu, zavedení polyesterových tmelů a opravdového globálního auto-opravárenského systému v příznivých cenových relacích.
Koncem sedmdesátých let minulého století se značka Lesonal stala součástí koncernu Akzo Nobel. V roce 1995 se začíná vytvářet kompletní kompaktní řada výrobků s uspokojením potřeb profesionálních lakoven, vyžadujících vysokou kvalitu produktů za příznivou cenu. V roce 1996 je značka oficiálně uvedena na trhy západní Evropy a USA.
V roce 1998 se Lesonal objevuje v Asii a dále v roce 2002 je úspěšně uvedena na trhy východní a střední Evropy.
Od roku 2002 se také objevuje v sortimentu kompletní řada vodou ředitelných systémů 1k bází.

 

 

lesonal - historie

© Color Centrum Vracov l nahorul tisk l XHTML 1.0 l CSS