Interiérové barvy

 

Doby, kdy v našich domovech kralovala bílá barva, jsou dnes už za námi. Trendem současnosti jsou barvy všech odstínů i v interiéru. Zatímco donedávna hrály prim především tlumené a jemné odstíny, nyní se v čím dál větší míře projevuje obecný zájem o barvy syté a zářivé. Vhodná volba barev dokáže proměnit i jinak obyčejný byt v zajímavé a příjemné prostory.

interiér
Při volbě tónu barev je potřeba vzít do úvahy 3 důležité aspekty. Prvním z nich je typ místnosti. Obecně se doporučuje volit pro obytné místnosti jako např. kuchyně či obývací a dětské pokoje teplejší barvy (žlutá, oranžová, červená). Tyto odstíny pozitivně podporují fyzickou i psychickou činnost. Naopak místnosti určené k odpočinku by měly být vymalovány v odstínech studených barev (modrá, zelená).


Druhým aspektem je orientace oken místnosti vzhledem k světovým stranám. Severně orientované místnosti je potřeba „zahřát“ teplými odstíny, především se doporučují tóny žluté či oranžové, slunečné jižně orientované prostory snesou i chladnější barvy.


Posledním důležitým aspektem je velikost místnosti. Jelikož tmavé barvy opticky zmenšují, měli bychom se jim vyhnout v místnostech s menší metráží. V místnostech velkých i vysokých se jich nemusíme bát dokonce ani v různých kombinacích.
Interiérové barvy z naší produkce reagují na trend rostoucích nároků na komfort bydlení. Splňují tak všechny požadavky a očekávání od pestré palety barevných odstínů, výborných užitných vlastností a snadné údržby, přes neomezenou použitelnost a jednoduchou zpracovatelnost až po zdravotní a ekologickou nezávadnost. Umožňují originální práci s prostorem a jsou velmi variabilní, čímž pomáhají dodat interiérům kompaktní výraz.

 

Interiérové barvy EKOLAK

 

Interiérová barva - EKODUR

EKODUR


Sněhově bílá disperzní interiérová barva, otěruvzdorná s velmi dobrou kryvostí a bělostí. Je určena pro obytné prostory s vyšším stupněm zatížení (kuchyně, dětské pokoje), ale také pro nemocnice, školy, kanceláře apod.

Interiérová barva - EKODUR NATURAL

EKODUR NATURAL


Levná disperzní interiérová barva pro hobby i profi použití. Je odolná vůči otěru za sucha, výborně kryje a je snadno zpracovatelná. Je určená do obývacích prostor, výrobních prostor, na chodby apod.

Interiérová barva - EKODUR NATURAL PLUS

EKODUR NATURAL PLUS


Interiérová akrylátová barva v nejžádanějších zářivých odstínech. Vyznačuje se vynikající kryvostí, vysokou odolností vůči otěru, jednoduchou přípravou a snadnou aplikací.

Interiérová barva - EKODUR PROFI

EKODUR PROFI


Profesionální zářivě bílá disperzní interiérová barva nejvyšší kvality. Vyznačuje se vynikající kryvostí a vysokým stupněm bělosti. Je plně omyvatelná a otěruvzdorná. Je určena pro reprezentativní prostory a prostory s vyššími požadavky na bělost a otěruvzdornost.

Interiérová barva - EKODUR STANDARD

EKODUR STANDARD


Levná bílá interiérová barva pro běžné použití, snadno zpracovatelná. Je určena do obytných prostor, výrobních prostor, na chodby apod.

Interiérová barva - EKODUR UNI

EKODUR UNI


Jemně zrnitá disperzní interiérová barva určená především pro přetírání sádrokartonů. Na hladkém povrchu vytváří efekt struktury omítky. Je omyvatelná a otěruvzdorná s velmi dobrou kryvostí.

 

 

© Color Centrum Vracov l nahorul tisk l XHTML 1.0 l CSS