Autolaky

 

Když máte poškrábané, nebo jinak barevně poškozené auto, máte pět možností na jeho opravu:

 

První varianta

Vzít Vaše auto do značkové lakovny, nebo servisu, nechat si opravit poškození a přestříkat postižené oblasti. Obvykle se tento typ opravy trvá několik dnů…

 

Druhá varianta

Především pro menší škody, pokud není zásadně poškozený lak a jsou na něm menší vady. Může se oprava provézt zaleštěním. Oprava je levnější a rychlejší.

 

Třetí varianta

Je použít na opravu malé servisy, které se specializují na menší a střední druhy oprav, jako je lakování jednotlivých dílů a škrábance. Bývají většinou levnější a rychlejší.

 

Čtvrtá varianta

O opravu se pokusit sami, zaškolený personál dobrého obchodu Vám vždy poradí a navrhne nejlepší variantu.

 

Pátá varianta

Nedělat nic… Nicméně je doporučeno opravit alespoň poškození, které zabrání korozi podkladu.

 

 

Který způsob opravy zvolíte, záleží na mnoha faktorech: cena, značka vozu, rozsah poškození, pojištění atd.

Pokud nemáte moc peněz, pak první varianta opravy je vyloučena, nicméně pokud máte Porsche a barva zahrnuje 21 kroků jak dosáhnout její odolnosti a správnosti, může být pro Vás první varianta jedinou schůdnou možností.

 

Ať si zvolíte kteroukoli variantu, je stále těžké uvěřit, že barvy používané při opravách automobilů, mají prapůvod z látek, jako jsou lesní plody, krev, rostliny, saze a popel.

 

S rostoucí poptávkou po opravách automobilových barev, byly vyžadovány nové technologie, které jsou dnes běžně využívané a zkracují celkový čas na opravu automobilu na 1-3dny. Kromě zdokonalování stříkacích pistolí, které eliminují ztráty materiálu při lakování a zlepší rovnoměrné rozptýlení barev, byl rozšířen sortiment o barvy, které jsou na vodní bázi. Jedná se o barvy šetrné k životnímu prostředí, kde se uvolňuje místo organických látek voda.

 

Ať už jste amatér, nebo profesionální lakýrník, pro zdárnou opravu laku automobilu najdete v naší prodejně vše co je potřeba. Včetně doporučení, vycházejících z více jak dvanácti let zkušeností a mnoha školení od různých výrobců jak autolaků, tak spotřebního materiálu.

 

 

© Color Centrum Vracov l nahorul tisk l XHTML 1.0 l CSS